Az Agrárminisztérium és a Hungarikum Bizottság a nemzeti értékeink megismertetésének érdekében „Keressük közös kincseinket” címmel ez évben is vetélkedőt rendezett az általános és középiskolás diákok részére. A vármegyénket képviselő csapatok kiemelkedően szerepeltek a Balatongyörökön megrendezett Kárpát-medencei döntőben. A TELEKI csapata (Karcagi Szakképzési Centrum Teleki Blanka Gimnázium, Technikum és Kollégium, Mezőtúr) első helyezést ért el a kétnapos versenysorozat végén. A középiskolás csapat tagjai: Csekő Merse, Csordás Patrik, Otrok Alíz, Szilágyi Dóra, a felkészítő tanár: Juhászné Patkós Edit. Az általános iskolások között a „kungariKUNOK” (Karcagi Nagykun Református Általános Iskola és Talentum Óvoda) csapata 3. lett.
Ez egy többkörös versenysorozat volt, ahol a Kárpát-medencei döntőre már csak a legjobb vármegyei és külhoni diákok juthattak be. A magyarországi diákok mellett voltak csapatok Erdélyből, a Felvidékről, Kárpátaljáról, s a Délvidékről is.
A felkészülés során a Hungarikumok Gyűjteményében és a Magyar Értéktárban szereplő 150 nemzeti értékünk megismerése volt a feladat. A kétnapos döntőben összetett elméleti és gyakorlati, ügyességi feladatok sokaságát kellett megoldani a diákoknak.
A megmérettetésen a diákok íjászkodtak, találkozhattak a Teqball, mint sport labdajáték kihívásaival. A feladatok között szerepeltek a kalocsai hímzéssel és pingálással, a höveji csipke készítésével, valamint a busómaszk-faragással kapcsolatos ismeretek is. A történelem felidézése kapcsán a magyar huszárok, honfoglaláskori regősök világában is kalandoztak. Érdekes feladat volt a hungarikum kóstoló is, ahol pozsonyi kiflit, PICK téliszalámit, akácmézet, s sok más különlegességet kellett felismerniük. Kürtőskalácsot is sütöttek, amit utána meg is ehettek. A kilenc magyar kutyafajta egyedeivel is találkozhattak a versenyzők, s feladatokat kellett megoldaniuk velük kapcsolatosan. Képzeletbeli vásárban is jártak, ezt korabeli képen meg is örökítették, majd a csabai kolbászkészítéssel kapcsolatos ismereteikről is számot adhattak.
Az elméleti fordulóban kvízfeladatok megoldása mellett képekről kellett felismerni hazánk kincseit, s ezzel kapcsolatos kérdésekre válaszolni. Filmrészetek bejátszása után kellett azonosítani a magyar történelem, földrajz, gasztronómia, sport legkiemelkedőbb értékeit. Hatalmas mennyiségű országismereti tudásra volt szükség ezek megoldásához.
Előzetes feladatként 3 perces összeállítást kellett készíteni a csapatoknak vármegyéjük egy értékéről. A győztes Telekisek a mezőtúri fazekasságot mutatták be, mely a Magyar Értéktár része is.
A programsorozat nem csak verseny, hanem nagy kaland és élmény is volt a diákoknak: részt vehettek solymászbemutatón, táncházban, játszhattak a Teqball magyar bajnokaival és a Balatonban is fürödhettek.